Každý dárce má nárok na finanční náhradu 900 Kč za každý úspěšný odběr. Zjistit více informací
UNICAplasmaspojeno sMojePlazma

Nový bonusový program pro pravidelné dárce

Platí od 1. 2. 2024 ve všech centrech UNICAplasma.
Zjistit více
Darující žena

Zvyšujeme finanční náhradu za každý úspěšný odběr na 900 Kč

Za každý úspěšný odběr čeká na dárce finanční náhrada 900 Kč jako kompenzace za čas, který u nás při odběru strávili.
Zjistit více
Darující žena

Objednávka na odběr

  1. 1
  2. 2
  3. 3

9 bonusů pro každého dárce krevní plazmy

IzabelaIza, PID(Primární imunodeficience)
Používá léky vyráběné z krevní plazmy

Bez Vás by to nešlo...

  • Věděli jste, že se krevní plazma nedá laboratorně vyrobit? Proto jediná možnost jak ji získat je od dobrovolných dárců.
  • Na roční léčbu jednoho pacienta může být potřeba až 1000 odběrů, což znamená, že dárce rekordman, který u nás má 230 odběrů, zajistí léčbu pro jednoho pacienta ani ne na 3 měsíce.

Na lécích, které se vyrábějí z krevní plazmy, závisí životy milionů lidí po celém světě. Potřeba těchto přípravků rok od roku stoupá.

Přijďte darovat a zachraňte životy!

Jak plazma léčí

Nejčastější dotazy pravidelných dárců

Má pravidelné darování vliv na mé zdraví?Šipka

Při dodržení intervalu 14 dní mezi jednotlivými odběry spolu s dodržováním pravidel zdravé životosprávy Vám žádné zdravotní riziko ve spojitosti s darováním rozhodně nehrozí.

Téma „poškození“ imunity v důsledku dárcovství krevní plazmy je asi nejdiskutovanější a nejzkoumanější věcí v našem oboru. Existuje několik skutečně rozsáhlých studií na toto téma publikovaných v recenzovaných časopisech, naposledy třeba německá SIPLA II (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16907878/), které tyto obavy přesvědčivě vyvracejí: žádná z nich spojení mezi dárcovstvím krevní plazmy a „poškozením“ imunity ani nenaznačila.

Navíc, krevní plazma se Vám v těle obnoví za necelých 48 hodin!

Daroval jsem, ale už je to dávno, mohu přijít znova?Šipka

Určitě! Pokud máte mezi odběry déle než 90 dnů, můžete se objednat normálně jako opakovaný dárce. Jediné co se liší je, že z pohledu lékařské prohlídky a úhrady nákladů budeme u Vás postupovat jako u prvodárce (tedy při prvním odběru po 90 dnech, Vám vyplatíme pouze zálohu 400 Kč a až u druhého odběru Vám doplatíme zbylých 1400 Kč. Od třetího odběru už budete dostávat pravidelně 900 Kč.)

Jaká jsou dočasná omezení darování krevní plazmy?Šipka

Podmínky pro darování naleznete přehledně vypsané zde. Pokud byste si nebyli jisti, zda můžete darovat, neváhejte a napište nám na sociálních sítítch, e-mail či nám zavolejte na recepci. Rádi Vám poradíme.

Mohu střídat darování s příspěvkem a bez příspěvku?Šipka

Ano. Je na každém dárci, se před každým odběrem rozhodnout, jestli budete darovat bezpříspěvkověé, nebo za aktuálně platnou finanční náhradu.
Recepce

Objednejte se na odběr

Využití léčiv z krevní plazmy stále stoupá a krevní plazmy je setrvale nedostatek. Přijďte darovat a přispějte tak k záchraně životů jako pravidelný dárce Ivan, kterého vidíte na fotce.

Rezervace odběru